شنبه ٢٢ مرداد ١٤٠١ - 
1 2
 
منو اصلی
 
 
 

روزهای زوج هفته اختصاص به کلینیک فوق تخصصی اعصاب اطفال دارد که پزشکان گروه پذیرای بیماران محترم از سراسر کشور هستند. روزهای یکشنبه کلاس نوروماسکولر، نوروپاتولوژی و نوروفیزیولوژی و نیز درمانگاه نوروماسکولر برگزار می شود. همچنین ماهیانه جلسات کمیته نورومتابولیک با حضور متخصصین رشته اعصاب اطفال، غدد و متابولیسم اطفال، ژنتیک پزشکی و علوم آزمایشگاهی برقرار است و هماهنگی های بین رشته ای جهت سهولت بیشتر در تشخیص و درمان بیماریهای نورومتابولیک در این جلسات صورت می گیرد. روزهای سه شنبه کلاس نورورادیولوژی برگزار می شود.

راند روزانه بخش هر روز صبح ساعت 7:30 و گراند راند هر سه شنبه ساعت 10 انجام می شود.

بخش اعصاب اطفال بیمارستان کودکان مفید دارای واحد مانیتورینگ بلند مدت یا LTMاست که از ابتدای سال جاری راه اندازی شده است. همچنین واحد الکتروانسفالوگرافی این مرکز به شکل جداگانه به بیماران سرپایی و بستری ارائه خدمات می نماید.

همایش های این گروه عبارتند از: کنفرانس سالانه نورومتابولیک، کنگره سالانه انجمن اعصاب اطفال و همایش Neuroaudiology  .

ارگان رسمی این گروه نیز مجله علمی اعصاب اطفال ایران می باشد که از سال 1385 چاپ و منتشر می شود و از ابتدای سال جاری میلادی در سایت پاب مد ایندکس می شود.

اساتید و فلوهای گروه اعصاب اطفال نیز سالانه تحقیقات جامعی را در زمینه اعصاب اطفال انجام می دهند که نتایج آن به شکل مقاله در مجلات داخلی و بین المللی منتشر می شود. به طور متوسط سالانه ده طرح تحقیقاتی در این مرکز انجام می شود. با توجه به فعالیت های تحقیقاتی چشمگیر این گروه در زمینه بیماریهای نورومتابولیک، در سالهای اخیر اهم مقالات این گروه به این موضوع اختصاص دارد. همچنین برای توسعه همکاریهای بین مرکزی و بین رشته ای این گروه اقدام به تأسیس سامانه یکپارچه ثبت بیماران نورومتابولیک نموده است. 

پیوندهای مهم
پایگاه اطلاع رسانی مقام معظم رهبری

پایگاه اطلاع رسانی ریاست جمهوری

پایگاه اطلاع رسانی دولت

نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری
 
دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی، درمانی
شهید بهشــتی
آدرس : تهران - بزرگراه شهید چمران خیابان یــمن - خیابان شهید اعــرابی جنب بیمارستان آیت الله طالقانی

تلفن : 23871 - 021
پست الکترونیک : info@sbmu.ac.ir
© تمامی حقوق این سایت متعلق به دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی، درمانی شهید بهشتی می باشد.