شنبه ٢٢ مرداد ١٤٠١ - 
1 2
 
منو اصلی
 
صفحه اصلي > مرکز بیماریهای عضلاتی 
 
 

بیماری های عصبی عضلانی

بیماری های عصبی عضلانی شامل تعدادی از اختلالات  ناتوان کننده انسان در دنیا است. این بیماری ها  شامل گروه نامتجاتس  و پیشرونده  اختلالات با مرگ میر بالا در دوران کودکی  تا  بزرگسالی می باشد. متاسفانه در کودکان ایرانی، بیماری های عصبی عضلانی با سابقه خانوادگی و همراه با شیوع بالا و تظاهرات شدید وجود دارد.

هدف ما از این همکاری؛ تشخیص علمی اختلالات عصبی عضلانی کودکان ایرانی با خصوصیات مختلف با کمک تمام روش های به روز علمی  از نظر بالینی، پاتولوژی و ژنتیکی توسط متخصصین بین المللی مراکز شناخته شده در دنیا  می باشد.

این  یک رویکرد دقیق  چند  بخشی با همکاری بخش اعصاب  وپاتولوژی اطفال بیمارستان مفید و دانشکاه پزشکی شهید بهشتی و مرکز مغزواعصاب بیمارستان شریعتی و مرکز قلب تهران وبیمارستان قلب شهید رجایی به همراه بخش پاتولوزی و ژنتیک بالینی دانشگاه گوتنبرگ سوئد می باشد. این مرکز با همکاری بین بخشی فوق الذکر می تواند محل ارجاع کودکان ایرانی با مشکلات عصبی عضلانی برای کارآمدترین و سریع ترین تشخیص، مشاوره و درمان باشد.

این همکاری نقش اساسی در تشخیص  پیش از تولد و مشاوره ژنتیک، توسعه روش های دقیق تشخیصی و درمانی  و ارزیابی پیش آگهی دارد. علاوه بر این، می تواند کمک شایانی در  ایجاد  یک خط مشی سازنده   درتصمیمات  تخصیص بودجه سلامت  داشته باشد.

 

            

 

پیوندهای مهم
پایگاه اطلاع رسانی مقام معظم رهبری

پایگاه اطلاع رسانی ریاست جمهوری

پایگاه اطلاع رسانی دولت

نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری
 
دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی، درمانی
شهید بهشــتی
آدرس : تهران - بزرگراه شهید چمران خیابان یــمن - خیابان شهید اعــرابی جنب بیمارستان آیت الله طالقانی

تلفن : 23871 - 021
پست الکترونیک : info@sbmu.ac.ir
© تمامی حقوق این سایت متعلق به دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی، درمانی شهید بهشتی می باشد.